طرح درس سرنوشت دفتر من علوم ششم دبستان
در ۴ صفحه در قالب ورد و قابل ویرایش برای شما آماده کرده ایم
قسمتی از طرح درس:
هدف کلی: آشنایی فراگیران با کاغذ
اهداف جزئی: با مفهوم الگوی درست مصرف آشنا شوند.
فاجعه بزرگ جنگل زدایی را درک کنند.
با موارد جایگزین کاغذ آشنا شوند.
اهداف رفتاری: یک کار دستی از کاغذهای باطله بسازند.(مهارتی)
موارد استفاده کاغذ در زندگی را نام ببرند.(مهارت ذهنی)
به زیبایی های خلقت پی برده و شکرگزار باشند.(نگرشی)
راهکارهایی برای ساخت کاغذ به جز چوب ارائه دهند.(راهبرد شناختی)
راهکارهایی را برای صرفه جویی در مصرف کاغذ بیان کنند.(راهبرد شناختی)
وسایل مورد نیاز: کاغذ های باطله مچاله شده-گچ
رفتار ورودی:
سلام و احوال پرسی از همه دانش آموزان-حضور و غیاب از تک تک دانش آموزان و نگاه کردن به چهره آنها.
ارزشیابی ورودی: بچه های عزیزم یادتون هست کلاس چهارم که بودین در مورد چوب و استفاده آن در زندگی بحث کردین.
معلم: مریم جان شما بگو آیا چوب انرژی دارد یا نه؟
مریم: بله معلم :آفرین عزیزم
معلم: سارا جان از چوب چه استفاده هایی میشه کرد؟
سارا: در قدیم برای پختن غذا – برای گرم کردن- معلم: آفرین درست گفتی.
ارزشیابی تشخیصی: خوب حالا شما میدونین کاغذ از چی درست میشه؟
گروهبندی: دانش آموزان را به ۵ گروه ۴ نفری تقسیم میکنیم.
۱-درخت زیبا.۲-کاغذ.۳-مداد آبی.۴-دفتر.۵-جنگل سبز
ایجاد انگیزه:
قبل از اینکه دانش آموزان وارد مدرسه شوند داخل کلاس میرویم و کاغذ های باطله مچاله شده را در کف زمین یا روی میزها میریزیم.
پس از ورود آنها متعجب میشوند و معلم با ناراحتی از بچه ها میپرسد چه کسی این کاغذ ها را در اینجا ریخته؟
دانلود طراحی آموزشی درس سرنوشت دفتر من علوم ششم دبستان
منبع
- لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
- همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
- ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
- در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.